Oferta

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Trzmiela 14
Skórzewo, Poznań 60-185
tel.: +48 61 814 89 32
tel. kom.: +48 602 798 700
e-mail: info [at] cowinners.com

Komercjalizacja

Zestaw praktycznych działań zmierzających do zbudowania modelu biznesowego dla nowych rozwiązań i technologii poprzez wypracowanie wartości dodanych z perspektywy klienta i użytkownika. 

Istotną częścią tych działań są prace rozwojowe zmierzające do zbudowania, przetestowania i weryfikacji praktycznej wiedzy i technologii, która powstaje często w warunkach laboratoryjnych. Biznesowe innowacje i nowe produkty, które tworzą przewagę konkurencyjną danej firmy wymagają bowiem zastosowania sprawdzonych rozwiązań.

Komercjalizacja wyników prac/projektów badawczych i rozwojowych stanowi trzon działalności firmy CoWinners. Współpracujemy z uczelniami i instytutami badawczymi z terenu całej Polski. 
Podczas prac nad licznymi projektami mieliśmy również okazję bliżej poznać procedury działania jednostek zagranicznych w zakresie transferu technologii. Jesteśmy po to, aby sprawnie i skutecznie przeprowadzić naszych klientów przez proces od powstania rezultatów prac B+R do momentu ich wdrażania. 
Zakres naszych działań zależy od indywidualnych potrzeb klienta z którym współpracujemy. Podstawowe aspekty, które są zazwyczaj poruszane podczas prac obejmują:

  • Opracowywanie wycen nowych technologii
  • Modelowanie i prototypowanie nowych produktów na bazie osiągniętych wyników badań
  • Wskazywanie możliwych ścieżek komercjalizacji
  • Przykłady umów licencyjnych oraz ofert technologicznych
  • Badanie zdolności patentowej
     

Przygotowujemy również kompleksowe strategie komercjalizacji dla jednostek badawczych. W naszych działaniach wykorzystujemy różne metody wycen technologii w powiązaniu z Design Thinking, Business Model Canvas, interaktywnymi badaniami rynku, obserwacjami fokusowymi typu User Experience oraz szybkim prototypowaniem na bazie Value Co-creation.
Wieloletnie doświadczenie naszych ekspertów z wdrażania innowacji oraz specjalistyczna wiedza oparta na nowatorskich badaniach pozwala na wdrożenie unikalnych rozwiązań.

Główne narzędzia wykorzystywane w Komercjalizacji: